31 marca 2020

Przyznano nagrody ARP dla liderów sektora kosmicznego

„Konstelacje” to kolejna edycja konkursu organizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Jego celem jest wyróżnienie osób, firm lub instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwijania i promowania polskiego sektora technologii kosmicznych.

W marcu br. kapituła konkursu ogłosiła finalistów.

  • W kategorii „Firma Roku 2019” nagrodę otrzymało przedsiębiorstwo ITTI z Poznania, które od kilku lat aktywnie realizuje projekty dla branży kosmicznej.
  • W kategorii „Zagraniczny sukces” nagrodę za pozyskanie kontraktu na rozbudowę platformy udostępniającej dane z obserwacji Ziemi zdobyła firma CloudFerro.
  • W kategorii „Nadzieja sektora kosmicznego” statuetkę otrzymała Kinga Gruszecka, dyrektor Departamentu Edukacji w Polskiej Agencji Kosmicznej.
  • Nagrodę Specjalną otrzymało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju za konkurs Szybka Ścieżka „Technologie kosmiczne” (POIR); nabór do programu trwał w okresie wrzesień-listopad 2019 r., a w lutym br. została ogłoszona lista projektów wybranych do dofinansowania.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu. Przyznanie NCBR Nagrody Specjalnej to dla nas sygnał, że współpraca popłaca. Cieszymy się, że spotkania organizowane przez Agencję w ramach Monitoringu KIS dały solidne podstawy do opracowania zakresu tematycznego konkursu realizowanego przez NCBR – mówi Izabela Banaś, zastępca dyrektora w Departamencie Analiz i Strategii w PARP.

Monitoring Krajowej Inteligentnej Specjalizacji to projekt Ministerstwa Rozwoju, który jest prowadzony we współpracy z PARP. Podczas spotkań – w ramach realizacji projektu – wypracowano również „Mapę rozwoju rynków i technologii dla sektora kosmicznego w Polsce” (Business Technology Roadmap), na bazie której NCBR opracował zakres swojego programu.

Więcej: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. / Monitoring KIS

Opublikowano: 31.03.2020 15:35
Poprawiono: 31.03.2020 15:35
Modyfikujący: Paweł Skowera
Udostępniający: Paweł Skowera
Autor dokumentów: