29 grudnia 2020

Nowy kurs Akademii PARP: „Motywowanie pracowników”

Udostępnij

Motywowanie pracowników jest ważnym działaniem w życiu codziennym każdej prawidłowo funkcjonującej firmy. To proces regulujący zachowania zatrudnionych ludzi w taki sposób, aby jak najlepiej wykonywali powierzone im zadania, oraz przyczynili się do osiągania wyznaczonych celów przedsiębiorstwa. Pracownicy stanowią fundament działalności firmy i często to ich praca decyduje o sukcesach, czy też porażkach danego przedsięwzięcia. Ważną rolę w firmie odgrywa odpowiednia komunikacja między współpracownikami, która pozwala uniknąć wypalenia zawodowego, buduje motywację w zespole, a także przyczynia się do rozwinięcia poczucia przynależności do przedsiębiorstwa. Pracownik związany z daną firmą będzie troszczył się o jej dobro, zapewniając jej tym samym lepszy rozwój.

Warto jednak mieć świadomość destrukcyjnego działania niewłaściwego prowadzenia procesu motywowania wewnątrz firmy. Ponadto w motywowaniu bardzo ważne jest to, aby dostosować swoje działania do potrzeb danej grupy pokoleniowej, ponieważ te znacznie się od siebie różnią pod wieloma względami. Gdzie zatem szukać wiarygodnych i przystępnych informacji związanych z prowadzeniem procesu motywacji pracowników i komunikacji wewnątrz firmy?

Akademia PARP wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, dbających zarówno o własny rozwój, jak i rozwój swoich pracowników, i prezentuje bezpłatny kurs online – „Motywowanie pracowników” na który można zapisać się już dziś. Kurs zawiera praktyczne porady na temat całego procesu motywowania oraz wskazówki dotyczące dopasowania rodzaju motywacji do pracownika.

Biorąc udział w kursie „Motywowanie pracowników”:

  • zrozumiesz znaczenie procesu motywacji oraz automotywacji w rozwoju zawodowym,
  • poznasz nowoczesne elementy motywowania pracowników,
  • dowiesz się, jak motywacja wpływa na angażowanie się ludzi w miejscu pracy,
  • zrozumiesz czym jest wypalenie zawodowe oraz jak mu przeciwdziałać,
  • dowiesz się jak stres wpływa na proces motywowania oraz jak sobie z nim radzić,
  • nauczysz się dobierać odpowiednie motywatory dla różnych generacji pokoleniowych. 

Kurs ukaże się już 31 grudnia 2020 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajdziesz tutaj.

Kursy oferowane przez Akademię PARP są całkowicie darmowe, ukończenie każdego z nich daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy do zapisów już dziś.

Zobacz więcej podobnych artykułów