Pomiń nawigację

22 listopada 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Spedycja i logistyka w eksporcie”

Udostępnij

Spedycja jest rodzajem działalności, której zadaniem jest planowanie i organizacja przewozu określonych towarów. Firma spedycyjna odpowiada za prawidłowy dobór środka transportu towaru, ubezpieczenie go na całej trasie przewozu, dostarczenie go do uprawnionego odbiorcy w wyznaczonym czasie oraz jego rozładunek. Warto zaznaczyć, że umowa spedycji nie jest umową przewozu, a spedytor to nie przewoźnik, lecz pośrednik pomiędzy klientem, a firmą realizującą transport. Spedycja jest również jednym z nieodłącznych elementów branży TSL (Transport Spedycja Logistyka). Czym natomiast charakteryzują się te branże? Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ofert od różnych firm spedycyjnych oraz transportowych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym kursie Akademii PARP: „Spedycja i logistyka w eksporcie”.

Nowy kurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców oraz pracowników firm, chcących zdobyć wiedzę na temat funkcjonowania spedycji i logistyki w transporcie.

Dzięki udziałowi w kursie „Spedycja i logistyka w eksporcie”:

  • poznasz podstawowe definicje w spedycji, transporcie, logistyce, przeliczniki i sposoby wyceny,
  • dowiesz się, jak przygotować przesyłkę, z jakiego typu transportu skorzystać, jak zebrać i porównać oferty rynku,
  • poznasz systemy komputerowe klasy TMS, których zadaniem jest wspieranie procesów planowania, monitorowania, rozliczania, zarządzania środkami transportu,
  • uzyskasz informacje na temat tego, czym są formuły Incoterms 2020, do czego służą i dlaczego warto z nich korzystać.

Kurs „Spedycja i logistyka w eksporcie” ukaże się 22 listopada 2021 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Do końca 2021 roku Akademia PARP planuje opublikowanie jeszcze 7 nowych, bezpłatnych kursów e-learningowych.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zobacz więcej podobnych artykułów