Biuletyn Euro Info 1/2018

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2018

Język: PL

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

wszystko wskazuje na to, że już niebawem możemy spodziewać się końca funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych w naszym kraju w dotychczasowej formule. Nowe przepisy prawne wprowadzą bowiem zwolnienia podatkowe dla inwestorów na terenie całej Polski. Ze wspomnianego instrumentu wsparcia będą mogli skorzystać przedsiębiorcy planujący dokonanie na terenie Polski nowych inwestycji, które, zgodnie z ustawodawstwem polskim oraz prawem Unii Europejskiej, będą obejmować np. utworzenie nowego zakładu produkcyjnego. Preferencje podatkowe co do zasady będą uzależnione od trzech podstawowych kwestii, tzn.: lokalizacji inwestycji, jej charakteru oraz jakości tworzonych miejsc pracy. Jednakże, aby dowiedzieć się więcej o wsparciu, które w nieodległej już przyszłości będzie dostępne dla inwestorów, polecamy lekturę artykułu „Zmiany w systemie zachęt inwestycyjnych”.

W związku z tym, że do 25 maja 2018 r., czyli do dnia, od którego zaczną być stosowane przepisy unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, pozo-stał niespełna kwartał, w bieżącym numerze Biuletynu publikujemy kolejne artykuły na ten temat. Tym razem w jednym z tekstów przybliżamy zagadnienie przekazywania danych osobowych firmom z USA.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej.

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Analiza luki zatrudnienia oraz wynagrodzeń kobiet i mężczyzn

Raport

Analiza luki zatrudnienia oraz wynagrodzeń kobiet i mężczyzn

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje - kwiecień 2020

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje - kwiecień 2020

Zobacz
Twój biznes: Fundusze Europejskie w PARP

Poradnik

Twój biznes: Fundusze Europejskie w PARP

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań