Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 4/2019

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2019

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

od 1 stycznia 2020 r. we wszystkich państwach Unii Europejskiej mają zacząć obowiązywać usprawnienia w zakresie podatkowego rozliczania transakcji międzynarodowych, czyli wejdzie w życie tzw. pakiet szybkich napraw w VAT (quick fixes). W najbliższym czasie można spodziewać się, że Ministerstwo Finansów przedstawi projekt nowelizacji ustawy wprowadzający do krajowego prawa regulacje zawarte w unijnej dyrektywie. Będzie to miało wpływ na takie zagadnienia jak magazyny call off stock, transakcje łańcuchowe czy wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów. Ten stan rzeczy potrwa do ustanowienia zupełnie nowego systemu regulującego podatek od towarów i usług, czyli najprawdopodobniej kilka lat. Co w praktyce oznacza wprowadzenie pakietu szybkich napraw? Tego można się dowiedzieć dzięki lekturze artykułu pt. „Quick fixes w VAT. Magazyny call of stock i inne obszary szybkich napraw”.

W niniejszym numerze Biuletynu kontynuujemy także temat ochrony programów komputerowych w prawie własności intelektualnej. W jednym z artykułów szukamy odpowiedzi na pytanie, czy programy komputerowe mogą być chronione na podstawie przepisów prawa własności przemysłowej.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

Zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (lipiec 2022)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (lipiec 2022)

Zobacz
Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce 2022

Raport

Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce 2022

Zobacz
Katalog Laureatów XXIV Konkursu Polski Produkt Przyszłosci

Katalog

Katalog Laureatów XXIV Konkursu Polski Produkt Przyszłosci

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań